Dongfeng

Dongfeng Forthing V9 HEV

MiniVan Hibrid

Veliki hibridni MPV od 5,25 metara sa sedam sedišta, E-CVT prenosom i potrošnjom od 6,7 l na 100 km.

Snaga 190 KS
Dužina 5251 mm
Cena u Srbiji 46.000 € Izračunaj ratu kredita Cena je informativna. Za zvaničnu ponudu kontaktirajte prodavca.
Dongfeng Forthing V9 HEV spolja, prednji pogled 1 / 16
Foto: forthingmotor.com - zvanična fotografija proizvođača
Tehnika

Specifikacije

Motor / pogon 1,5 DVVT+GDI turbo benzinac 140 kW (190 KS) + elektromotor, E-CVT
Snaga 190 KS
Menjač Automatski
Godina modela 2026
Karoserija MiniVan
Pogonski sklop Hibrid
Pogon Prednji
Dužina 5251 mm
Širina 1920 mm
Visina 1810 mm
Prtljažnik 593 L
Cena (informativno) 46.000 €

Specifikacije, cene i opisi su informativnog karaktera i ne garantujemo za njihovu ispravnost. Ukoliko primetite grešku prijavite je.

Oglas

Forthing V9 HEV je veliki hibridni MPV namenjen porodicama i poslovnom prevozu. Sa dužinom od 5.251 mm ovo je jedno od najvećih vozila u ponudi kineskih brendova u Srbiji, a kombinacija sedam sedišta, hibridnog pogona i premijum završne obrade cilja kupce koji bi inače razmatrali Toyotu Proace Verso ili Volkswagen Multivan.

Vozilo je široko 1.920 mm i visoko 1.810 mm, sa međuosovinskim rastojanjem od 3.018 mm. Raspored sedišta je 2+2+3, a konfiguracija je modularna, sa mogućnošću sklapanja i pomeranja sedišta. Zapremina prtljažnika kreće se od 593 litra sa svim podignutim sedištima do 2.792 litra kada se zadnji redovi sklope.

Pogon čini 1,5-litarski DVVT+GDI turbo benzinac maksimalne snage 140 kW odnosno 190 KS, uz nominalnu snagu od 125 kW ili 170 KS i 280 Nm obrtnog momenta, spregnut sa elektromotorom preko E-CVT prenosa. Kombinovana potrošnja goriva iznosi 6,7 litra na 100 kilometara, što je za vozilo ovih dimenzija vrlo dobar rezultat. Baterija je trimetalna litijum-jonska, a rezervoar prima 60 litara.

Oprema obuhvata ergonomska sedišta sa grejanjem i ventilacijom, digitalnu instrument tablu sa HD displejom i panoramski stakleni krov. Pogon je na prednje točkove, vešanje je nezavisno McPherson napred i višekrako pozadi, a gume su dimenzija 225/55 R18. Vozač bira između normalnog, sport i eko režima. Model je dostupan u beloj, crnoj i tamnoljubičastoj metalik nijansi.

Ovlašćeni dileri trenutno ne objavljuju cenovnik za ovaj model, pa se cena dobija na upit. Cenovnik generalnog uvoznika iz marta 2026. navodi 54.000 evra sa PDV-om, što treba uzeti kao gornji orijentir jer su dilerske cene za uporedive modele niže. Poslednja provera podataka: 4. avgust 2026.

Video

Recenzije i utisci sa YouTube-a

Iskustva vlasnika sa Dongfeng Forthing V9 HEV

Sažeto iz oko 228 iskustava stvarnih vlasnika ovog vozila sa različitih izvora na internetu. Ažurirano oktobar 2026.

Najvažniji nalaz odmah na početku. Ono što se u Evropi prodaje kao V9 HEV nije isti automobil kao kineski Xinghai V9 o kome postoji najviše iskustava vlasnika. U Kini se V9 prodaje isključivo kao priključni hibrid sa baterijom od 34,9 kWh, a HEV sa baterijom od svega 2 kWh je izvozna izvedenica koja se ne puni iz utičnice i praktično nema električni domet. U Nemačkoj i Austriji se zove DFM Forthing 9, u Poljskoj V-Tour, u Češkoj U-Tour V9, a u Italiji i Španiji Tiger Nine. Karoserija je veliki jednovolumen od 5251 mm sa sedam mesta u rasporedu 2+2+3. Vlasnika HEV verzije u Evropi gotovo da još nema u javnim izvorima, nemački forum je i posle osam meseci bez ijednog vlasničkog zapisa, pa se slika sklapa iz merenih testova u Češkoj, Slovačkoj i Sloveniji i iz kineskih utisaka o istoj karoseriji i multimediji. Merenja su dosledna i nepovoljna za fabrički podatak: 8,1 l na mešovitoj ruti u Češkoj, 8 do 9 l u Sloveniji, 8,5 do 9,5 l u Slovačkoj, uz 12,2 sekunde do 100 km na sat i los test od samo 75 km na sat. Dva podatka se često pogrešno navode. Sistemska snaga je po ADAC-u 180 kW i 245 KS, a ne oko 150 kW, i evropski primerci imaju bežični Apple CarPlay i Android Auto, za razliku od kineskog. Hvale prostor, treći red i opremu, zameraju buku motora pod opterećenjem, mekoću podvešenja i nedorađen softver. O velikoj kilometraži za HEV i dalje nema podataka.

Dimenzije 5251 x 1920 x 1810 mm, međuosovinsko 3018 mm, 7 mesta
Pogon HEV 1.5T plus elektromotor, sistemski 180 kW i 245 KS po ADAC-u, baterija 2 kWh, najviša brzina 180 km na sat
Realna potrošnja 8,1 l u Češkoj, 8 do 9 l u Sloveniji, 8,5 do 9,5 l u Slovačkoj, deklarisano 4,7 do 6,6 l
Mereno na testu 12,2 s do 100 km na sat, los test 75 km na sat, krug 59,7 s
Mase i prtljažnik 2120 do 2270 kg prazno, nosivost 375 do 527 kg, prtljažnik 593 l sa 7 mesta i 2792 l sa složenim trećim redom
Cene i garancija od oko 42.000 evra u Sloveniji do 55.500 evra za Tiger Nine u Španiji, garancija 5 godina ili 150.000 km u Poljskoj

Šta vlasnici hvale

  • Prostor u drugom i trećem redu, treći red se sklapa u skoro ravan pod, od 593 l sa svih sedam mesta do oko 2.792 l sa složenim trećim redom, a u slovačkom testu je uz sedam putnika stalo 11 kofera
  • Fotelje u drugom redu sa grejanjem, ventilacijom, masažom i stočićima, dvoja električna klizna vrata sa senzorom na nogu, plus napajanje od 220 V
  • Dvostruko zvučno izolovano staklo i tiha kabina u krstarenju, slovački test navodi da je mirno i na 130 km na sat
  • Kvalitet materijala i sklapanja iznad očekivanja za cenu, uz bogatu opremu u srednjim i višim nivoima i kameru od 360 stepeni
  • Udobno podvešenje koje dobro guta neravnine na dugim relacijama i mali radijus okretanja za auto duži od 5 m
  • Bežični Apple CarPlay i Android Auto na evropskim primercima, uz linearne i predvidive kočnice uprkos masi preko dve tone

Na šta se žale

  • Benzinski motor je pri ubrzavanju i većim obrtajima glasan, a aerodinamička buka raste iznad 100 do 120 km na sat, najizraženija u trećem redu
  • Izmereno ubrzanje od 12,2 sekunde do 100 km na sat i vidno slabljenje posle toga, uz los test prošao samo na 75 km na sat i jaku podupravljivost
  • Realna potrošnja 8 do 9,5 l umesto deklarisanih 4,7 do 6,6 l, zavisno od tržišta
  • Premekano podvešenje pa zadnji red odskakuje na lošem putu, utrnulo upravljanje i sedišta koja slabo drže telo u krivinama
  • Nedorađen softver, delimično preveden meni, spora multimedija, navigacija koja greši u pozicioniranju i slab bežični punjač koji ne prima velike telefone
  • Nema brisača na petim vratima ni kuke za vuču u Evropi, nosivost je skromna od 375 do 527 kg zavisno od homologacije, a dilerska mreža je mala

Česti problemi koje vlasnici pominju

Uzorak je i dalje mali, kineska baza reklamacija ima 22 prijave za ovu karoseriju do oktobra 2026. Najozbiljnije se ponavljaju kvar pogonskog elektromotora i problemi sa kočenjem i upravljanjem, a najčešće sitnije smetnje dolaze iz elektrike i softvera.

  • Kvar pogonskog elektromotora, četiri odvojene prijave, u jednom slučaju uz jaku buku, u jednom već pri isporuci vozila
  • Otkazivanje kočnica uz volan koji postaje izuzetno težak ili se blokira, dve nezavisne prijave iz maja i septembra 2026, nijedna nije označena kao rešena
  • Pražnjenje akumulatora od 12 V posle nekoliko dana stajanja, uz prijavu naglog pada napunjenosti pogonske baterije dok vozilo stoji
  • Tromost i zamrzavanje multimedije, crn ekran u vožnji, gubitak zvuka audio sistema i loše preveden meni na evropskim primercima
  • Čekanje na delove van velikih gradova, malo demo vozila i nesporazumi oko toga šta produžena garancija na pogon zaista pokriva
Izvori
Vozite ovaj model? Podelite svoje iskustvo u komentarima ispod
Oglas
Diskusija

0 komentara

Još nema komentara. Budite prvi.

Ostavite komentar

Vaše slike ili video (opciono)
Prevucite ovde ili izaberite, maks 4 fajlova, 20 MB po fajlu

    Komentar ide na odobravanje administratora pre nego što se prikaže.

    Gde je ovaj model po ceni

    Dongfeng Forthing V9 HEV po ceni spada u grupu kineski automobili preko 40.000 evra. Na toj stranici stoje svi kineski modeli iz istog budžeta, sa cenama iz naše baze.

    Za šta je Dongfeng Forthing V9 HEV dobar izbor

    Po našim kriterijumima Dongfeng Forthing V9 HEV ulazi u sledeće izbore modela. Na svakoj od tih stranica stoje ostali kineski modeli u ponudi koji zadovoljavaju iste uslove.

    Koliko bi vas Dongfeng Forthing V9 HEV koštao na kredit

    Tri najpovoljnije ponude banaka za ovaj model, poređane po stvarnoj ceni kredita. Podesite učešće i rok.

    Pogledajte detaljnu ponudu svih banaka

    Rata je informativna i ne uključuje kasko osiguranje. Prikazujemo samo banke čije smo uslove proverili u poslednjih 6 meseci. Konačne uslove određuje banka.

    Oglas